تبلیغات
عروس سرای سانلی - خدمات ناخن


عروس سرای سانلی

خدمات  تخصصی ناخن  پودر ژل میکس مرمریت

انواع طرح های جدید و شیک و ژورنالی  با استفاده از بهترین مواد

کلیه خدمات گل خشک نگین مروارید  اکلیل و ...
 

برای انجام خدمات  لطفا از قبل با سالن هماهنگ کنید


باتشکر سانلی

چگونه ناخن های خود را بلند کنیم
اگر ناخن‌های‌ خشك‌ و سختی‌ دارید، هر دو روز یك‌ بار، آنها را به‌ مدت‌ بیست‌ دقیقه‌ در روغن‌ زیتون‌ گرم‌ قرار دهید. - استفاده‌ بیش‌ از حد از لاك‌ ناخن‌ سلامت‌ ناخن‌ها را به‌ خطر می‌اندازد؛ و گاهی‌ شما را از رنگ‌ ناخن‌ها كه‌ معیاری‌ برای‌ تشخیص‌ سلامتی‌ است‌ غافل‌ می ‌كند. بهتر است‌ با رعایت‌ بهداشت، سوهان‌ زدن‌ ناخن‌ها و نیز استفاده‌ از یك‌ جلا دهندهِ طبیعی‌ به‌ زیبایی‌ ناخن‌ها بیفزایید. برای‌ این‌ منظور ابتدا ناخن‌ها را به‌ مدت‌ چند دقیقه‌ در مخلوط‌ یك‌ قاشق‌ سوپ خوری‌ آبلیمو و یك‌ پیمانه‌ آب‌ قرار دهید تا تمیز شوند. سپس‌ روی‌ سطح‌ و پوست‌ دور آنها وازلین‌ بمالید. كمی‌ بعد با یك‌ تكه‌ پارچه‌ تمیز یا پنبه‌ روی‌ ناخن‌ را جلا دهید.

- بانوان‌ تمایل‌ زیادی‌ به‌ بلند نگهداشتن‌ ناخن‌ها دارند و شاید دوست‌ داشته‌ باشند رشد ناخن‌هایشان‌ بیشتر شود. بهتر است‌ بدانید كه‌ رشد ناخن‌ در خانم‌ها - جز در دوران‌ بارداری‌ - كندتر از آقایان‌ است. اما اگر حس‌ كردید رشد ناخن‌های‌ شما كندتر از حالت‌ طبیعی‌ است، توجه‌ داشته‌ باشید كه‌ احتمالاً رژیم‌ غذایی‌ درستی‌ ندارید. كمبود ویتامین‌های‌A،B كمپلكس،C،D وE، همچنین‌ آهن، كلسیم، سولفور و اسیدهای‌ چرب‌ در رژیم‌ غذایی‌ رشد ناخن‌ها را با مشكل‌ مواجه‌ می‌كند. توصیه‌ می‌شود روغن‌ یا كرم‌های‌ تقویتی‌ ناخن‌ را در ناحیه‌ پوست(CUTICLE AREA) پایین‌ ناخن‌ (محلی‌ كه‌ ناخن‌ها از آن‌ تغذیه‌ می‌شوند) بمالید.

- از رنگ‌ و نشانه‌های‌ ناخن‌ به‌ میزان‌ سلامتی‌ خود پی‌ ببرید:

- ناخن‌ زرد می ‌تواند نشانه‌ بیماری‌ دیابت، عفونت‌های‌ قارچی‌ یا ناراحتی‌ قلبی‌ باشد.
- ناخن‌ سفید نشانه‌ بیماری‌ كم‌ خونی‌ است.
- ناخن‌ سبز نشانگر عفونت‌ قارچی‌ یا باكتریایی‌ است.
- ناخن‌ نیمه ‌سفید و صورتی‌، علامت‌ نارسایی‌ كلیه‌ است.
- اگر نقطه‌ و لكه‌های‌ سفیدی‌ روی‌ ناخن‌ ظاهر شده، گاهی‌ به‌ علت‌ كمبود كلسیم‌ است‌ و برخی‌ اوقات‌ در اثر فشار یا ضربه ‌ای‌ كه‌ به‌ ناخن‌ وارد آمده است پدیدار می‌شوند.
- یكی‌ از علائم‌ كمبود ویتامین A در بدن‌ پوسته ‌پوسته ‌شدن، ترك‌ خوردن‌ و به‌ وجود آمدن‌ خطوط‌ عرضی‌ در ناخن‌هاست.
- پیدایش‌ رگه‌ و خطوط‌ سیاه‌ روی‌ ناخن‌ گاهی‌ در اثر لخته‌ شدن‌ خون‌ در این‌ نواحی‌ است‌ كه‌ می ‌تواند در اثر ضربه‌ یا نوعی‌ بیماری‌ باشد.
- با مشاهده‌ هر یك‌ از علائم‌ مذكور و تغییرات‌ بدون‌ دلیل‌ و طولانی‌ مدت‌ در رنگ‌ و شكل‌ ناخن‌ها حتماً به‌ پزشك‌ مراجعه‌ كنید.


چگونه ناخن های خود را بلند کنیم


نگاه داشتن ناخن‌های بلند کار آسانی نیست. ابتدا باید به این نکات توجه داشته باشید: - قابلیت داشتن ناخن‌های محکم و بلند خاصیتی ارثی می‌باشد. اگر مادر یا مادربزرگ شما دارای ناخن‌های شکننده هستند شما می‌توانید به خاطر محکم نبودن ناخن‌های خود آن‌ها را سرزنش کنید.

- مقاوم بودن ناخن‌های شما تا حد زیادی به رژیم غذایی شما وابسته است. مواد پروتئینی و ویتامین‌ها را حتماً در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید.
شما می‌توانید از ابزارهایی برای بهبود رشد و استقامت ناخن‌هایتان استفاده کنید و بتوانید تأثیر عوامل بالا را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید.

مقاوم کننده ناخن
با توجه به نوع ناخن‌هایتان تقویت کننده مناسب را انتخاب کنید.

ناخن‌های خشک و شکننده:
از محلول مقاوم‌کننده‌ای استفاده کنید حاوی پروتئین باشد. بعضی از این محصولات پروتئینی شامل کولاژن، پروتئین خالص و یا هیدرولیزه هستند. این محصول علاوه بر محافظت از ناخن‌ها و مرطوب نگه داشتن آن‌ها به پوست اطراف ناخن کمک می‌کند که حالت خشک قبلی را نداشته باشند.

ناخن‌های نرم:
اگر دارای ناخن‌های نرم هستید با اطمینان تمام به دنبال محلول مقاوم کننده‌ای باشید که حاوی فرمالدهید است. این ماده مقاوت ناخن‌ها را بسیار بالا می‌برد. توجه داشته باشید که فرمالدهید ماده‌ای حساسیت‌زا است پس قبل از خرید محصول حاوی آن ابتدا آن را تست کرده و از آلرژیک نبودن محصول روی پوستتان اطمینان حاصل کنید.

ناخن‌های نرمال:
این ناخن‌ها نه شکننده هستند نه خشک بلکه تنها از یک اندازه‌ی خاص بلندتر نمی‌شوند. اگر شما دارای چنین مشکلی هستید مقاوم‌کننده‌ای را انتخاب کنید که دارای نایلون فایبر است. روش‌های دیگری نیز برای مراقبت از ناخن‌ها وجود دارد که بتوانید آن‌ها را در اندازه‌های دلخواه نگاه دارید: - دست‌ها و ناخن‌های خود را مرطوب کنید. این عمل احتمال شکستن آن‌ها را پایین می‌آورد. - هنگام استفاده از مواد شوینده از دستکش استفاده کنید. حتی اگر فقط می‌خواهید یک ظرف را بشوییدhttp://s2.picofile.com/file/7945623759/1_1_.jpg
http://s1.picofile.com/file/7945626769/1_2_.jpg


طبقه بندی: فعالیت ها، 
[ 1392/06/27 ] [ 09:18 ق.ظ ] [ ] نظرات      قالب کلاسیک      


.